قیمت و هزینه سئو به چه عواملی بستگی دارد؟ با گسترش حضور کسب و کارها در فضای اینترنت، فرآیند سئو بسیار داغ شده است؛ چرا که خدمات سئو به کسب و کارها این امکان را می‌دهد تا بیشتر دیده شوند. با توجه به این موضوع، چالشی که اثر صاحبان مشاغل اینترنتی با آن رو به رو هستند، اطلاع از قیمت سئو سایت است. اینکه چقدر باید هزینه کنند تا در کلمات کلیدی هدف، سایت آنها در نتایج جستجوی گوگل ظاهر شود، یکی از دغدغه‌های مهم هر صاحب کسب و کاری است. اگر شما نیز صاحب کسب و کار اینترنتی هستید و می‌خواهید با نحوه قیمت گذاری خدمات سئو آشنایی کامل داشته باشید، حتما تا پایان با ما همراه باشید؛ چرا که قصد داریم به سیر تا پیاز نحوه تعیین قیمت سئو بپردازیم!

قیمت خدمات سئو سایت همراه کارا

سئو برنزی

تحقیق بازار و کلمات کلیدی

تحلیل فنی و تهیه لیست مشکلات سایت

اصلاح و بهینه سازی سئو داخلی

بهینه سازی متاتگ ها و تصاویر داخل سایت

آنالیز و ایجاد لینک سازی داخلی

رفع خطا های ۴۰۴ سایت

لینک سازی خارجی به صورت طبیعی

تولید ۴ محتوا در ماه

حداقل ۲ رپورتاژ در مدت قرارداد

نگارش متن رپورتاژ

ثبت کسب و کار شما بر روی گوگل مپ

۲ ساعت مشاوره مارکتینگ

بهینه سازی ۶ کلیدواژه اصلی

۱۱ میلیون تومان
ماهانه

سئو نقره‌ای

تحقیق بازار و کلمات کلیدی

تحلیل فنی و تهیه لیست مشکلات سایت

اصلاح و بهینه سازی سئو داخلی

بهینه سازی متاتگ ها و تصاویر داخل سایت

آنالیز و ایجاد لینک سازی داخلی

رفع خطا های ۴۰۴ سایت

لینک سازی خارجی به صورت طبیعی

تولید ۸ محتوا در ماه

حداقل ۴ رپورتاژ در مدت قرارداد

نگارش متن رپورتاژ

ثبت کسب و کار شما بر روی گوگل مپ

۳ ساعت مشاوره مارکتینگ

بهینه سازی ۸ کلیدواژه اصلی

راه اندازی آنالیتیکس
راه اندازی کنسول گوکل
بهینه سازی کدها

مدیریت رایگان کمپین ادورز

۱۴ میلیون تومان

ماهانه

سئو طلایی

تحقیق بازار و کلمات کلیدی

تحلیل فنی و تهیه لیست مشکلات سایت

اصلاح و بهینه سازی سئو داخلی

بهینه سازی متاتگ ها و تصاویر داخل سایت

آنالیز و ایجاد لینک سازی داخلی

رفع خطا های ۴۰۴ سایت

لینک سازی خارجی به صورت طبیعی

تولید ۱۲ محتوا در ماه

حداقل ۸ رپورتاژ در مدت قرارداد

نگارش متن رپورتاژ

ثبت کسب و کار شما بر روی گوگل مپ

۵ ساعت مشاوره مارکتینگ

بهینه سازی ۱۲ کلیدواژه اصلی

بهینه سازی کدها

مدیریت رایگان کمپین ادورز

استفاده از اسکیما کد

آنالیز سئو رقبا
تدوین استراتژی سئو خارجی

ازبین بردن و یا اصلاح صفحات مخرب

۱۹ میلیون تومان
ماهانه

اختصاصی

مناسب برای کسب و کارهای بزرگ

مناسب برای فروشگاه‌های اینترنتی

مناسب برای تعداد کلیدواه‌های بیشتر از ۱۲ عدد

با توجه به درخواست شما هزینه پروژه محاسبه می‌شود

 

شروع از ۳۰ میلیون تومان
ماهانه

مشاوره رایگان

با ما تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید

اهمیت سئو برای کسب و کارها

با گذشت زمان رفتار مشتریان تغییرات چشم گیری داشته است و امروزه بیش از ۸۰ درصد مردم ترجیح می‌دهند که خرید‌های خود را به صورت اینترنتی انجام دهند. با این حال؛ اگر کسب و کاری نخواهد براساس رفتار مشتریان تغییراتی در نحوه مدیریت کسب و کار خود انجام دهد، قطعا نابود خواهد شد! اگر شما صاحب یک سایت باشید و کاربران با جستجوی عبارت‌های مد نظر شما، وارد سایت شما شوند، در این صورت می‌توانید مشتریان زیادی را از تمامی نقاط ایران جذب کنید. اما اگر هیچ گونه سایتی نداشته باشید، در این صورت طیف گسترده ای از مشتریان را به راحتی از دست خواهید داد و این مشتریان توسط رقیبان شما جذب خواهند شد!

عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت سئو سایت

قیمت سئو یا تعرفه سئو چیست ؟

ابتدا به این سوال پاسخ دهیم که قیمت سئو یا همان تعرفه سئو سایت چیست؟ به زبان ساده تر، هزینه‌ای که برای بالا آوردن کلمات کلیدی مورد نظر در نتایج جستجو گوگل می‌کنید، هزینه سئو سایت و یا قیمت سئو سایت است. این هزینه‌ها براساس عوامل مختلفی تعیین می‌شود که می‌توان به مواردی مانند سئو براساس پروژه ای، سئو ساعتی، سئو براساس کلمات کلیدی و سئو ماهیانه  اشاره کرد. لازم به ذکر است که میزان این هزینه‌ها نیز با توجه به میزان رقابت در کلمات کلیدی، وضعیت رقبا و همچنین وضعیت فعلی سایت نیز می‌تواند تغییرات قابل توجهی داشته باشد. از مهمترین عوامل موثر در تعیین قیمت سئو می‌توان به موارد زیر نیز اشاره کرد.

۱.     میزان تجربه سئوکار یا شرکت دیجیتال مارکتینگ

یکی از مهمترین عوامل در بحث قیمت سئو، میزان تخصص و تجربه سئو کار و یا شرکت دیجیتال مارکتینگی است که می‌خواهید سئو سایت خود را به آنها بسپارید. لازم به ذکر است که با افزایش میزان تجربه و مهارت، هزینه سئو نیز افزایش پیدا می‌کند. به عنوان مثال؛ شرکتی که دارای نمونه کار و رزومه قوی است به نسبت به شرکتی که تازه کار است، قیمت بالاتری برای انجام سئو سایت درخواست می‌کند.

۲.     میزان رقابت در حوزه کاری

میزان رقابت در حوزه کاری شما از عوامل بسیار مهم در تعیین قیمت سئو به شمار می‌رود. به عبارت دیگری؛ اگر در حوزه فعالیت شما رقابت بسیار سخت باشد، در این صورت گرفتن رتبه در نتایج جستجوی گوگل زمان‌بر خواهد بود؛ بنابراین قیمت سئو سایت در ین حالت بیشتر خواهد بود.

۳.     استفاده از ابزارهای کمکی

با استفاده از ابزارهای حرفه‌ای مانند ماز، kwfinder و …برای پیشبرد پروژه سئو، قیمت آن نیز به مراتب بالاتر خواهد رفت. این ابزارها به صورت کلی در تحلیل رقبا، استخراج کلمات کلیدی پرسود و پربازدید، تحلیل میزان ترافیک سایت و…. کمک شایانی می‌کند و باعث تعیین بهتر استراتژی سئو می‌شود.

۴.     میزان و کیفیت بک لینک

 دریافت لینک از سایت‌های دیگر را بک لینک می‌گویند و دریافت لینک از سایت‌های معتبر و با دامین اتوریتی بالا به بهبود سایت بسیار کمک می‌کند و باعث بیشتر دیده شدن سایت می‌شود. لازم به ذکر است که تولید محتوای مناسب و دریافت لینک یکی از کارهای زمان‌بر و البته پر هزینه است. بنابراین میزان دریافت بک لینک و ریپورتاژ نیز یکی از عوامل مهم در تعیین میزان قیمت سئو است.

۵.     مدت زمان مورد نیاز

اینکه در چه مدتی بخواهید به اهداف خود در نتایج جستجوی گوگل برسید، یکی دیگر از عوامل مهم در تعیین قیمت سئو است. به صورت کلی اگر می‌خواهید در کلمات کلیدی مورد نظر خودتان در زمان کوتاه تری به رتبه برسید، در این صورت باید هزینه بیشتری را پرداخت کنید.

۶.     نوع خدمات

 سئو خود شامل مجموعه‌ای از خدمات متفاوت است و براساس این خدمات، قیمت آن نیز می‌تواند متفاوت باشد. از خدمات سئو نیز می‌توانیم به بهینه سازی سئو داخلی و خارجی سایت، تولید محتوا، تعیین استراتژی سئو، ریپورتاژ آگهی، لینک سازی، افزایش سرعت سایت و… اشاره کرد.

هزینه سئو کردن سایت به طور کلی بین 10 الی 30 میلیون تومان در ماه است

قیمت سئو داخلی سایت

گام اول برای اینکه سایت در نتایج جستجو گوگل به خوبی نشان داده شود، انجام اقدامات مورد نیاز برای سئو داخلی است. ابتدا سایت باید براساس الگوریتم‌های گوگل طراحی شده باشد و بعدا به سراغ سئو تکنیکال و سئو خارجی رفت. ناگفته نماند که در صورتی که سئو داخلی سایت استاندارد سازی نشود، انجام سئو خارجی هیچ تاثیری نخواهد داشت و حتی ممکن است سایت نمره منفی نیز دریافت کند. به صورت کلی منظور از سئو داخلی مجموعه اقداماتی است که در داخل سایت انجام می‌شود تا صفحات سایت به راحتی ایندکس شوند و در نتایج گوگل رتبه‌های بهتری را دریافت کند. ناگفته نماند که قیمت سئو داخلی با توجه به اقداماتی که انجام می‌شود، سنحیده می‌شود. این اقدامات خود نیز شامل موارد زیر است:

بهینه سازی تگ ها

بهینه سازی صفحات و متا تگ ها

بهینه سازی سایت مپ

فعال کردن GZIP

فعال کردن کش

بررسی و اصلاح لینک های سایت

فعال کردن htaccess

اصلاح فایل های Css

ثبت سایت در سرچ کنسول

بهنیه کردن حجم صفحات

لینک سازی داخلی اصولی

بررسی خطاهای ۴۰۴

افزایش میزان سرعت سایت

بهنیه سازی تصاویر سایت

بررسی و اصلاح ریدایرکت ها

بهینه سازی کدهای جاوا اسکریپت

و…

 

قیمت سئو خارجی سایت

به مجموعه اقدام‌هایی که در خارج از سایت انجام می‌شود، سئو خارجی می‌گویند. هزینه سئو خارجی نیز براساس میزان تعداد بک لینک‌ها، کیفیت بک لینک و نحوه فعالیت در شبکه‌های اجتماعی مانند فیسبوک، لینکدین و…. تعیین می‌شود. لازم به ذکر است که قیمت سئو خارجی براساس فعالیت‌هایی که یک سئو کار انجام می‌دهد، مشخص می‌شود. ناگفته نماند که سئوخارجی بدون انجام سئو داخلی هیچ گونه فایده‌ای ندارد و باید ترکیبی از این دو مورد به صورت همزمان انجام شود تا سایت بتواند رتبه‌های خوبی را دریافت کند.

هزینه نهایی سئو سایت

با توجه به موضوعاتی که تا الان مطالعه کرده‌اید، متوجه شده اید که تعیین قیمت نهایی سئو نسبت به هر سایت می‌تواند متفاوت باشد. تعرفه سئو سایت زمانی مشخص می‌شود که سایت به صورت کامل آنالیز شود و تمامی نقطه صعف‌ها و نقطه قوت‌های آن شناسایی شود و بعدا براساس تعیین استراتژی سئو، قیمت آن به صورت دقیق بیان شود. در حالت کلی قیمت سئو به موارد زیر نیز وابسته است:

  1. میزان رقابت در کلمات کلیدی
  2. عمر سایت و دامنه و میزان دامین اتوریتی سایت
  3. وضعیت فعلی و نحوه فعالیت رقبا
  4. میزان محتوای اختصاصی
  5. جایگاه سایت در گوگل
  6. تعداد کلمات کلیدی برای سئو
  7. و….

قیمت و هزینه سئو سایت

سخن پایانی

براساس میزان تجربه این موضوع مشخص شده است که بسیاری از کارفرما ها به دلیل اینکه با فرآنید SEO هیچ گونه آشنایی ندارند، صرفا یک قیمت می خواهند. اما قیمت گذاری به صورت ثابت با توجه به رقباتی بودن کسب و کارها در فضای اینترنت، امری غیر ممکن است. اگر شما نیز تا پایان با ما همراه بوده باشید، عوامل موثر در تعیین قیمت سئو را برای شما بیان کردیم و متوجه شدید که تعیین قیمت سئو به عوامل مختلفی از جمله میزان مهارت سئو کار، وضعیت فعلی سایت، میزان رقابت و… بستگی دارد اما به طور میانگین هزینه های سئو یک سایت حدود ۱۰ الی ۳۰ میلیون تومان در ماه است. برای دریافت مشاوره رایگان جهت سئو سایت و استعلام تعرفه سئو سایت همین الان با کارشناسان آژانس دیجیتال مارکتینگ همراه کارا ما تماس بگیرید.

مشاوره رایگان

با ما تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای